Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Dzień otwarty w sekcji Judo Legii Warszawa

28.08.2019
Sporty walki

Renomowany klub zaprasza na dzień otwarty z judo. 7 września sekcja judo Legii Warszawa zaprasza dzieci i rodziców, którzy są zainteresowaniem trenowaniem tego sportu.

Za kilka dni rozpoczyna się rok szkolny, a wraz z nim ruszają nabory do klubów sportowych dla dzieci i młodzieży. Jedną z ciekawszych ofert są treningi judo w Szkole Podstawowej nr 303 prowadzone przez Legię Warszawa. Zawodnicy tej sekcji odnoszą sukcesy na arenie krajowej i zagranicznej. Przykład? Na ostatnich zawodach Baltic Judo Cup konto sekcji powiększyło się o pięć medali Pucharu Polski w kategorii młodzików, juniorów i juniorów młodszych. Świetnie radzą sobie także dziewczęta z Ursynowa w kat. U15 oraz kadeci. Na ostatnich finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży klub zdobył aż pięć krążków.

Renomowany klub poszukuje świeżej krwi i na początku września organizuje Dzień Otwarty dla chętnych. Wielu rodziców powie pod nosem: Judo? to nie dla mojego dziecka... i to typowa reakcja wielu rodziców, gdy słyszą o tejdyscyplinie. Boją się, że dziecko będzie agresywne lub że w czasie treningu stanie mu się coś złego.

- Jest to pewien stereotyp, który wynika z nieznajomości tego sportu. W wielu krajach judo jest przedmiotem obowiązkowym w szkołach na lekcji WF. Sala w której ćwiczymy pokryta jest matą, która ma łagodzić upadek ćwiczącego (warto zaznaczyć, że judo jest jednym z niewielu sportów, w którym ćwiczy się na macie). Judo to sport olimpijski, w którym przepisy wykluczają techniki i akcje niebezpieczne dla zdrowia - zapewniają organizatorzy Dnia Otwartego w sekcji judo Legia Warszawa.

Podczas imprezy w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 303 przy ul. Koncertowej 4 przeprowadzone zostaną trzy treningi pokazowe, a chętne dzieci (muszą mieć skończone 4 lata) będą mogły wziąć udział w indywidualnym treningu pod okiem doświadczonych szkoleniowców. Plan dnia jest następujący:

  • 14:00-14:40 – dzieci w wieku 4-5 lat
  • 14:50-15:30 – dzieci w wieku 5-6 lat
  • 15:30-16:20 – dzieci w wieku 7-9 lat

Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona, aby zarezerwować sobie miejsce trzeba wysłać maila na adres info@judo.legia.com, w tytule wpisując Dzień Otwarty 7.09.2019 i podając dane uczestnika np. Dzień Otwarty 7.09.2019 Maja Kowalska. W treści należy podać datę urodzenia uczestnika tak, aby klub mógł przypisać dziecko do konkretnej grupy wiekowej. 

Na treningu dziecko musi mieć strój sportowy, czyli koszulka + spodenki – ważne by były bez suwaków, lepiej z długimi nogawkami, obuwie na zmianę (dzieci ćwiczą na bosaka, ale poruszają się po klubie w zmienionym obuwiu, dzięki temu nie wnoszą piachu/brudu na mate (preferowane obuwie typu klapki, crocsy, japonki), butelkę 0,5 l. wody.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Listopad 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu