Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Lato w mieście z szermierką, oczywiście na Ursynowie!

13.08.2019
Rekreacja
Sporty walki

W sali treningowej Areny Ursynów trwają bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Pod okiem specjalisty – Roberta Mrówczyńskiego – można tu poznać podstawy jednego z najpiękniejszych i najbardziej eleganckich sportów walki.

Zajęcia z szermierki, organizowane na Ursynowie w ramach programu „Lato w mieście", cieszą się niesłabnącą popularnością. To już kolejny sezon, w którym spragnione ruchu dzieciaki mogą w komfortowych warunkach wziąć do ręki gumową szablę i obudzić w sobie wewnętrznego rycerza. Trening prowadzony jest pod okiem eksperta od fechtunku historycznego, pracującego na co dzień w Klubie Sportowym „Karabela".

Podczas swoich zajęć Robert Mrówczyński stawia nie tylko na techniczną stronę sportu, ale również na zabawę, integrację, przybliżenie dzieciom historii szermierki oraz zasad fair play. Z racji młodego wieku swoich uczniów trener dodaje do zajęć sporą dawkę ćwiczeń ogólnorozwojowych, poprawiających koordynację ruchową dorastającego, młodego człowieka. Wszystko to sprawia, że dzieci podchodzą do treningu z zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy, choćby skrytym za szermierczą maską.

- Fechtunek ma na Ursynowie mocną pozycję. Chętnych do rozpoczęcia swojej przygody z tym sportem właśnie podczas wakacji nigdy nie brakowało. Część dzieci wraca do nas we wrześniu i rozpoczyna regularne treningi w naszym klubie – mówi Mrówczyński.

Zajęcia odbywają się w dwóch turach – od 12 do 14 oraz od 27 do 30 sierpnia, każdorazowo od 12:30 do 13:45. Ponieważ trening odbywa się z użyciem bezpiecznej, gumowej wersji szabli lub szpady, nie ma potrzeby „okablowania" dziecka elektroniką obecną na profesjonalnej planszy szermierczej czy pod spodem kamizelki. Młodym zapaleńcom wystarczy tutaj zwykły strój sportowy i chroniące twarz maski, które zapewnia organizator. Grupy mają kameralny, maksymalnie 15-osobowy skład, co zapewnia trenerowi możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka.
„Karabela" prowadzi w Arenie również zajęcia dla dorosłych. Na kolejne dni „Lata w mieście" swoje dziecko można zapisać pod numerem telefonu 600 447 774. Program finansowany jest ze środków urzędu dzielnicy Ursynów.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Listopad 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu