Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Legia MTB zimowy: Kazurka dała wycisk kolarzom

08.12.2018
Pozostałe

Niezły wycisk dała w sobotę Kazurka uczestnikom amatorskich zawodów kolarskich Legia MTB Zimowy. Błota było po półosie. Zawodnicy biorący udział w najdłuższym i najtrudniejszym wyścigu będa mieli co wspominać.

Legia MTB Zimowy to cykl imprez kolarskich, które odbywają się już trzech lat. Co kilka tygodni zawodnicy, głównie amatorzy, spotykają się w różnych miejscach Warszawy, by rywalizować na górskich trasach.

- Rozpisaliśmy ankietę wśród uczestników naszych zawodów i na 17 tras zaprezentowanych tras, Kazurka znalazła się na trzecim miejscu. Kazurka jest niepowtarzalną trasą, co roku są nowe możliwości, ciągle się w nią inwestuje. To świetny maraton dla wszystkich - mówi Marcin Wasiołek z sekcji kolarskiej warszawskiej Legii.

W sobotnich zawodach wystartowało 197 zawodników. Odbyły się 4 różne wyścigi dla różnych kategorii wiekowych. Dzieci w wieku 7-10 lat miały do pokonania jedno okrążenie trasy (4 km), dla młodzieży był dystans mini i mega a dla dorosłych - piekielnie trudna trasa prowadząca przez jeden ze szczytów górki i leśne przełaje, w sumie 26 km.

- Wyjątkowo trudne warunki. Tu jest sama glina i dużo błota, które powodują, że bardzo ciężko się jeździ - mówi jeden z zawodników. Trener Wasiołek porównał nawet sobotnią trasę wokół Kazurki do trudnych błotnistych tras w krajach Beleksu, gdzie błota zawsze było po półosie.

Najszybciej 26 kilometrowy dystans (kat. GIGA) pokonał Marek Stram, który po błocie jechał ze średnią prędkością 22,5 km/h i wyrobił się w 1 godz.07 min. 11 sek. Wyścig MEGA wygrał Paweł Kościelny z Legii, a wśród pań - Dorota Warczyk z LKK Start Tomaszów Maz. Na dystansie MINI najszybsi byli: Wiesław Rowicki (niezrzeszony) i Amelka Wysocka z WKK. A na dystansie ŻAK - Maciej Rogalski z WKK i Adrianna Bader-Strzała z Pro Family Sport Team.

Cykl Legia MTB Zimowy kończy się na terenie WAT 10 lutego, przed kolarzami górskimi są jeszcze zawody na Woli. - Nasi uczestnicy to głównie warszawiacy, przeciętny rowerzysta nie zdaje sobie sprawy jak piękne trasy są w Warszawie - Bielany, Kazurka, WAT, Bemowo. To dobry maraton dla początkujących, zorganizowany trening ujęty w rywalizację sportową, ale startują też u nas amatorzy-zawodowcy - podsumowuje Marcin Wasiołek, organizator zawodów.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu