Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

NZOZ Specjalistyczna Przychodnia Chirurgiczno-Rehabilitacyjna Feniks Medica

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Specjalistyczna Przychodnia Chirurgiczno-Rehabilitacyjna Feniks Medica
adres: ul. Puławska 424 Warszawa 02-884
administrator: Feniks Medica
telefon: (+48) 22 358 59 60
strona internetowa: www.feniksmedica.pl
dojazd: obiekt położony przy ul. Puławskiej, autobus miejski: 209, 319, 709, 715, 809, 739 – przystanek Łagiewnicka
Czynne: sale ćwiczeń, masaż, rejestracja 08.00 - 20.00 poniedziałek-piątek, kriokomora 18.00 - 19.00 poniedziałek-piątek

Charakterystyka obiektu:
Jesteśmy działającą od sierpnia 2009 r. placówką zajmująca się szeroko pojętą rehabilitacją. Naszymi pacjentami są ludzie w każdym wieku - zarówno młodzi, nieraz zbyt intensywnie pracujący lub uprawiający sport jak i starsi pragnący jak najdłużej zachować aktywność.

Nasza przychodnia została zaprojektowana przez młodego nieżyjącego już architekta Kubę Olejnika, który doskonale rozumiał potrzeby osób niepełnosprawnych ponieważ sam się do nich zaliczał.
Staramy się stworzyć naszym pacjentom życzliwą i komfortową atmosferę . Mamy kilka gabinetów lekarskich, dwie duże i dobrze wyposażone sale (kinezyterapii i fizykoterapii), aneks wypoczynkowy, przebieralnie z łazienkami i kabinami prysznicowymi, przestronne poczekalnie.

Leczenie ruchem (kinezyterapię) realizujemy na dużej sali wyposażonej w dwadzieścia siedem stanowisk. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami do ćwiczeń w odciążeniu oraz urządzeniami z oporem elastycznym do ćwiczeń mięśni brzucha oraz kończyn dolnych i górnych.

Sala fizykoterapii wyposażona została w nowoczesną aparaturę medyczną pozwalającą na wykonywanie różnorodnych zabiegów takich jak: ultradzwięki, jonoforeza, laseroterapia, krioterapia miejscowa, pole magnetyczne, oraz elektroterapia i inne.

W dwupoziomowym obiekcie o powierzchni ~ 850 m2 znajduje się:
  • dwie duże, dobrze wyposażone sale gimnastyczne ( materace, drabinki, piłki typu Ball, urządzenia do ćwiczeń w odciążaniu, rowerki treningowe, crosstrainery) - sale w zależności od potrzeb mogą być używane jako sala ćwiczeń fitness, lub też sala taneczna
  • gabinet masażu leczniczego i relaksacyjnego
  • Kriokomora – krioterapia ogólnoustrojowa to wykorzystywanie oddziaływania temperatur kriogenicznych na ustrój człowieka które ma zastosowanie w medycynie, w postępowaniu z ludźmi uprawiającymi wysiłek sportowy wyczynowo lub rekreacyjnie. Jest to doskonała metoda odnowy biologicznej, pozwalająca w szybki i efektywny sposób zregenerować organizm po wytężonym wysiłku. Niska temperatura i wysiłek pobudzają także wydzielanie hormonów, m.in. endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Dlatego krioterapię zaleca się przy nerwicach, przemęczeniu i w stanach obniżonego nastroju. U mężczyzn wzrasta wydzielanie testosteronu, a u kobiet dolegliwości związane z klimakterium są łagodniejsze. Po serii zabiegów organizm jest oczyszczony i zregenerowany, skóra gładsza, bardziej napięta. Zmniejsza się cellulit, a w połączeniu z właściwą dietą krioterapią można też wspomagać odchudzanie.
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Październik   »
P W Ś C P S N
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją